Mesélj kicsit magadról, mióta írsz?
Nagyon szépen köszönöm az érdeklődést. És itt jegyezném meg gyorsan, hogy nem létezik olyan, hogy sok kérdés. Nem vagyok kifejezetten érdekes ember, talán ezt kompenzálják a könyveim és a gondolataim. Egy kis faluban élek, van egy kétéves kislányom. Egész életemben kerestem az utam, hogy én mire vagyok hivatott. Valami maradandót szerettem volna alkotni, valami igazit. Elég összetett, hogy mikor is kezdtem el írni. Már gyerekként megfogalmazódott bennem ez a gondolat, de aztán kisebb nagyobb próbálkozások után abbamaradt. Aztán jött a kamaszkor, a hatalmas érzelmi bomba. Akkor kezdtem el a felgyűlő frusztrációt versekben megfogalmazni. Majd ez is abba maradt. Nagyjából 10 éve, egy beszélgetés során derült ki, hogy szeretek írni és szeretnék ezzel foglalkozni, így megkért a Mozsgó újság szerkesztője hogy alkalmanként írjak neki cikkeket az újságba. Ez a tevékenységem a mai napig folyik. Eközben elkezdtek történetek megszületni a fejemben. Tehát, úgy komolyabban nagyjából 10 éve foglalkozok ezzel a gondolattal.
Tormási Vyktória ez írói álnév? Ha igen, miért írói álnevet használsz?
Nem mondanám kifejezetten álnévnek, mivel a hivatalos nevem Tormási Viktória. A Vyktória név még a facebook megjelenésével született. Valami oknál fogva ki akartam tűnni a tömegből és nem akartam simán Viktória néven regisztrálni. Aztán ezt írtam be. Nincs semmiféle háttér története, hirtelen döntés volt. Nagyon fontos volt számomra, mikor a publikáció gondolata megjelent, hogy magyar néven jelenjenek meg a szerzeményeim. Nem akartam semmiképpen jól csengő, külföldi álnevet (bár természetesen ennek a marketingjét is megértem), de úgy voltam vele, hogy én azt akarom, hogy tudják az emberek már ránézésre, hogy magyar szerző könyvét emelik le a polcról, és ha ezt csupán a származásom miatt nem teszik meg, akkor talán jobb is, ha nem olvassák el. De azért itt is megvolt bennem az a vágy, hogy mégiscsak egyedi legyen a nevem, és különleges, így maradt a Vyktória.
Szerethetetlen történetet sok kutatómunka előzte meg?
Lehet, hogy most csalódást okozok sokaknak,
de nem kifejezetten áll az írásaim mögött kutatómunka. Nyilván vannak dolgok,
amiknek utána kell néznem, de ezek inkább apróságok, és gyorsan végig is tudok
futni rajtuk. Érzésből írok, ami jön. Ennek valószínűleg vannak hátrányai, és
biztos vagyok benne, hogy egy esetleges hozzáértő talál kivetni valót a
történeteimben, de egyelőre így alakult. Még nem érzem magam elég érettnek ahhoz,
hogy egy esetleges, komolyabb kutatómunkát igénylő szerzeménnyel hozakodjak
elő. De remélem, egyszer majd eljön ennek az ideje is.
Milyen érzés a kezedben tartani a megjelent könyvedet? Olyan lett, mint ahogy elképzelted?
Nem
vagyok kifejezetten az az érzelmeit kimutató típus (ironikus igaz?), de amikor
először a kezembe fogtam a könyvet megremegett a kezem. Fantasztikus érzés, és
még a mai napig felfoghatatlan. Néha még most is azt várom, hogy felébredjek,
és kiderüljön, hogy ez csak egy álom. Tíz éve ezen jár az agyam, hogy író
szeretnék lenni, és most itt van. Nem igazán tudok értelmes választ adni erre.
Hihetetlen. Fantasztikus. Ashley Redwood pedig olyan profizmussal fogta meg a
történet lényegét a borító tervével, hogy a mai napig sokszor csak a kezembe
veszem, és csodálom. Hatalmas köszönet érte.
Melyik szereplő volt számodra nehezebb megírni? Illetve volt kedvenc karaktered?
Nem éreztem kifejezett nehézséget egyik szereplőmmel kapcsolatban sem. Zé elég közel áll a szívemhez, mivel amellett, hogy az a pasi, akibe belezúgnak a lányok, nagyon sok gondolatát ragadtam ki az élet eseményeiből. Próbáltam általa üzenni a világnak, és talán ez okozott egy kis nehézséget, hogy a mondandóm ne hasson bántónak, mégis elgondolkodtató legyen. Léna pedig egy kicsit én vagyok. Az álmait kergető lány, aki nem biztos magában, hatalmas megfelelési kényszerrel, de kellő elszántsággal, ha arról van szó, hogy kiálljon a döntései mellett.
Gondoltad valaha, hogy mesekönyved mellett regényt fogsz írni?
Mivel regényeket előbb elkezdtem írni, inkább a mesekönyv volt meglepetés számomra. Ugyan a mesekönyv, egyelőre, kizárólag a kislányom tulajdonát képezi, de tervezem, hogy a jövőben írjak meséket is a nagyközönségnek. De erre még nem érzem magam késznek. A mese véleményem szerint hatalmas felelősség. Általuk formáljuk a következő generációt, és ők olyan fogékonyak. Nem arról van szó, mint egy felnőtt esetében, hogy elolvas egy könyvet és vagy megragadja vagy, nem. A gyerekek figyelnek, jegyzetelnek, és tükröt mutatnak. Kell egyfajta érettség a mesék írásához, ami nekem talán még nincs meg.
A történeteid írását, hogyan kezdted el? Vázlatot készítesz, vagy jegyzetelsz?
Nagyon sokszor elhatároztam már, hogy vázlatot írok, megtervezem mit, hogyan akarok, de még soha nem jött össze. Mint korábban említettem, érzésből írok. A szavak csak úgy jönnek egymás után, nem gondolkozom, nem tervezek. Akár egy film, úgy pörög a fejemben. Vannak persze jelenetek, monológok, amik idő közben bevillannak. Ezeket gyorsan lejegyzetelem, és a kellő időben előveszem. De ennyi. A történeteim egyfajta pszichológusok számomra. Erősen introvertált személyiség vagyok, de mondandóm akad bőven. Így hát írásban próbálom ezeket megfogalmazni. Az írás nekem a terápia.
Mennyi idő alatt készültél el a regényed írásával? Hogyan zajlik le ez a folyamat?
Van kedvenc jeleneteid a könyveidben?
Amikor befejeztem, úgy éreztem, folytatódhatna a történet Lénával.
Mit gondolsz, szerinted, van rá esélye?
Merítesz, inspirál téged?
Családod mit szólt, hogy egy regényt kezdtél el írni?
Zétény és Léna karakterét valakiről mintáztad, vagy kitalált szereplők?
Számodra mi a legnagyobb elismerés szerzőként?
Amikor nem írsz, alkotsz, mit csinálsz szabadidődben? Olvasol? Ha igen, mit?
Várható közel s távol jövőben új történet tőled?
A könyvet itt tudjátok beszerezni:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése