A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gyémántfelhő Kiadó. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Gyémántfelhő Kiadó. Összes bejegyzés megjelenítése

2021. május 25., kedd

Komlós Kinga: Csábító alku (Eszement alkuk sorozat 2.) - ("Továbbra is nagy kedvenc lesz ez a sorozat, és az írónő. Mondhatom, hogy fergetegesre sikeredett a második rész. Köszönöm Komlós Kingának az élményt. Imádom, ahogy ír. ")

 ~~~ Recenzió ~~~

Szeretném megköszönni Komlós Kingának, hogy lehetőséget adott, hogy elolvashassam a könyvét a Csábító alku (Eszement alkuk sorozat 2.) című kötetét. Az elsőt szerettem olvasni, de ezt egyenesen imádtam. Már most alig várom, hogy elolvassam a befejező kötetét.

 

 Komlós Kinga:
Csábító alku

(Eszement alkuk sorozat 2.)

Tartalom:

Kimberly ​King talpraesett, optimista és bájos teremtés. A maga könnyed humorával, és néha gyermeki viselkedésével mindenki hamar a szívébe zárja, egyszerűen nem lehet őt nem szeretni. Ám, amikor az új munkahelyére bekerül, az egoista főnöke, Oliver, egy eltaposásra váró féregként bánik vele. Ekkor teljesen megfordul vele a világ. Minden reggel remegő lábakkal és liftező gyomorral indul az irodába, tartva attól, hogy aznap éppen milyen megaláztatások várnak rá. Mindenáron meg akarja tartani ezt az állást, de néha már úgy érzi, feladja, amikor is barátnője, Catherine javaslatára elhatározza, hogy megpróbálja elcsábítani a főnökét, és ezzel kezdetét veszi a Csábító alku…

Igen ám, de mi történik akkor, ha Kim a saját maga csapdájába esik, és beleszeret a főnökébe? Vagy mindez csak azért történik, mert mindenáron nyerni akar? És vajon ez a szerelem viszonzásra talál? Ráadásul a helyzet annál inkább bonyolódik, minél jobban megismeri Olivert, miközben újabb titkok bukkannak felszínre a soha nem alvó városban…

 

Véleményem
5/5

Áhh, ez elképesztően jó történet. Megint.
Megint. Továbbra is nagy kedvenc lesz ez a sorozat, és az írónő. Mondhatom, hogy fergetegesre sikeredett a második rész.
Köszönöm Komlós Kingának az élményt. Imádom, ahogy ír.
Kimberly és Oliver kapcsolata nem kimondottan indult jónak, de rossznak sem. Imádtam a szócsatáikat, ahogy oda visszaadogatták egyik sértést, a másik után. Jól szórakoztam rajtuk.
Mindig vártam, hogy vajon melyikük tudd nagyobbat mondani a másikra. Olyan jó volt, szurkoltam, hogy végre valahára összejöjjenek. Igazán érdekes páros lennének annyi szent.
Név választás se semmi, amiket Kim kitalál Oliverre, Mr. Nagyokos, Főnök, Mr. Fasiszta többek között. Imádtam ezeket, a neveket, jókat kuncogtam. Kíváncsi lettem volna vajon ehhez mit szólna, szerintem nem repesett volna az örömtől.
Catherine-t jó volt újra olvasni, na meg Vincent, is említve volt. Az ő párosukra is rettentően kíváncsian várom már, hogy hogyan alakul az ő sorsuk, mi lehet velük…
Hatalmas élmény volt olvasni ezt a könyvet. Szórakoztató, humoros, vicces igazi romantikus. Csak az a függővég… Ne lett volna. Most rághatom a körmöm, hogy mi lesz Kimmel és Olivérrel. Reménykedhetem, hogy nem kell sokáig várnom.
De, ahogy lenni szokott hiába jó minden, ha két ellenlábas belelóg a kapcsolatukba. Tom és Heather, vajon mire készülnek? Olivérnek milyen titkai lehetnek? Mi történik a következő regényben? Ésatöbbi… Csomó kérdésem van velük kapcsolatban és remélem, hogy a következő kötetben kiderülnek.
Remélem lesz következő ötlete az írónőnek, mert adnék egyet. Mondjuk Danielről írhatna egy önálló kis mesét. Oliver tesóját bírom, nem lenne rossz, ha neki is lehetne önálló története. Akkor nem piszkálná folyton a testvérét.

Mindenesetre ajánlom az olvasóimnak vicces, romantikus és szórakoztató könyvet. Megéri elolvasni. Hálásan köszönöm az élményt, egy este alatt kiolvastam.

 A könyvet itt tudod megvenni:

Komlós Kinga Szerzői oldala

Gyémántfelhő Kiadó

 

2020. december 25., péntek

Interjú Komlós Kinga írónővel, aki megalkotta személyes kedvenc könyvet az Eszement alku sorozatot - ("Szeretem, ha van egy kis izgalom, rejtély a romantikus szál mellett, és remélem, erről sokan hasonlóan vélekednek, így a szerelmi, romantikus szál mellé csempészek egy kis akciót, izgalmat, és persze szenvedélyt ...")

Szeretném megköszönni Komlós Kinga írónőnek, hogy elfogadta az interjúfelkérésemet. Kingától az Eszement alku első részét volt szerencsém elolvasni a Végzetes alku címmel, ami számomra nagy kedvenc lett. Ebből az alkalomból, hogy nemrég megjelent a második része, gondoltam, készítek egy interjút az írónővel. Írónő könyvei a Gyémántfelhő Kiadó webshopján találhatóak.

Kérlek, mesélj magadról, mit lehet tudni rólad? Mikor kezdtél el igazán az írással foglalkozni?

Először is köszönöm szépen az interjút. Anya vagyok, feleség, háztartásbeli, dolgozó nő, gazdálkodó, és igen, még írogatni is elkezdtem nemrég. Mindig is közel állt hozzám az irodalom, az olvasás. Bármennyire hihetetlenül is hangzik, de az általános és középiskolában a versek álltak közelebb hozzám. Nem telt el úgy iskolai ünnepség, városi rendezvény, megnyitó, hogy ne szavaltam volna, mellette pedig anyanyelvi-szépkiejtési versenyeken is részt vettem, szép eredményekkel. Aztán életem későbbi szakaszában ez háttérbe szorult, de az olvasás iránti szenvedélyem sosem múlt el. A főiskolán – fogadásból egy hét alatt megírtam az első regényemet – a későbbi Szerelem Dominikán-t –, majd hol ide, hol oda pakolgattam, elővettem, átírtam, majd 2018-ban úgy gondoltam, megpróbálom kiadatni, és lesz, ami lesz… 

Úgy tudom, hogy először romantikus történetet írtál, mesélnél róla? 

Gyerekkoromban édesanyám jóvoltából „házhoz jött” az akkori Magyar Könyvklub Katalógus, sokszor választhattunk könyveket a testvéreimmel. A kedvenceim Johanna Lindsey és Kathleen E. Woodiwiss voltak. Mindig is imádtam a romantikus történeteket, de ezzel a kislányok általában így vannak. Első könyvem, a Szerelem Dominikán romantikus könyvnek íródott. Nem jártam még Dominikán, csak felkaptam egy utazási katalógust és a Dominikai Köztársaságnál nyitódott ki, így ez lett a könyv fő helyszíne. A történet két fiatal szerelmesről szól, akik nem lehetnek együtt, a férfi anyjának ármánykodása, és egy régi titok miatt.      

Hogyhogy romantikus krimi műfajra váltottál át? Miért nem inkább csak romantikus történettel folytattad?

Szeretem, ha van egy kis izgalom, rejtély a romantikus szál mellett, és remélem, erről sokan hasonlóan vélekednek, így a szerelmi, romantikus szál mellé csempészek egy kis akciót, izgalmat, és persze szenvedélyt az írásaimba, hogy még jobban elrepítse az Olvasókat egy „másik” világba. 

Az Eszement alkus sorozatról gondoltad volna, hogy sokaknak a kedvence lesz, köztük nekem is? Mit gondolsz, mennyire volt nehéz ezt a történetet megírni?

Nagy meglepetésként ért, hogy sokak kedvence lett az Eszement alkuk sorozat, nagyon örültem neki. A Végzetes alku egy könyvnek indult, és hirtelen ötletként pattant ki a fejemből a sztori. Kezdetben minden hivatás nehéz, legyen szó akár autószerelőről, vagy tanárról, akkor egy rendőri pálya miért ne lehetne az?  Gondoltam, legyen adott egy kezdő nyomozónő, aki nem igazán jeleskedik még a szakmájában, és a képbe kerül egy bűnöző, akinek „segítségre”van szüksége, így egy alkut ajánl a nyomozónőnek, amellyel mindketten jól járnak, és amely mindkettejük életét megváltoztatja. Ahogy írtam a történetet, és a mellékszereplőket is érintettem, képbe került a főhős barátnője, akiről aztán kiötlöttem a sorozat második részét, a Csábító alkut, így már a Végzetes alku sorozatként jelent meg. A második részt kissé nehezebb volt már írnom, mert az első résszel akadtak átfedések, hiszen a két történet az időben párhuzamosan fut. A sorozat következő – és egyben – utolsó része a Végső alku az első két rész közös folytatása lesz, várhatóan jövő tavaszra ölt könyv alakot.  

Nem gondolkodtál még azon, hogy írói álneved legyen?

Nem. Első pillanattól kezdve a saját nevemet használtam, meg sem fordult a fejemben álnév. Nem számít, hogy a könyveim milyen fogadtatásban részesülnek, ugyanúgy felvállalom, hogy én alkottam őket.

 

Környezetedben mit szóltak, hogy könyvet adtál ki, ráadásul nem is egyet?

A szűk családi körön kívül nem tudták, hogy könyvet fogok kiadatni. A rokonok, barátok, ismerősök, mind-mind meglepődtek, megdöbbentek, ugyanakkor örömmel és elismeréssel fogadták a „hírt”. A visszajelzéseikből ítélve a mai napig azt tapasztalom, hogy a könyvkiadás „nagydolog”, és örülök, hogy én is adhattam valamit az olvasói közönségnek. Nagyon sok biztatást, és támogatást kaptam Tőlük, és amikor már az Olvasóimtól is rengeteg pozitív jelzés érkezett, úgy éreztem, folytatnom kell azt, amit elkezdtem. 

 

A könyveket itt tudjátok beszerezni:

Gyémántfelhő Kiadó

Komlós Kinga szerzői oldala

2020. július 18., szombat

Kirsch Ákos: Árnyak a sötétben - ("...szeretem, ha hazai terepen, hazai nevekkel van megírva egy ütős sztori.")

Kirsch Ákos: Árnyak a sötétben c. kötetét még az írói oldalán olvasgattam a részleteket, és már akkor tudtam, hogy ezt a könyvet meg kell vennem. Így is lett. Amikor előrendelhetővé vált a kötet gyorsan le is csaptam. De sajna mostanra kezdtem el elolvasni, és pár napja fejeztem be. Végülis nem is baj, hogy ennyi idő elteltével fogtam neki, hiszen kellett ehhez hangulat is, hogy elolvashassam. A kötet Gyémántfelhő Kiadó gondozásában került forgalomban és ott is lehet beszerezni.


Kirsch Ákos:
Árnyak a sötétben



Tartalom:


Sirokban eltűnik egy Kerekes László nevű férfi. Édesanyja a budapesti magánnyomozót, Halász Pétert bízza meg fia felkutatásával. Péter a helyszínre utazik, ahol hamarosan különös események történnek. 
Kísértetjárás üti fel a fejét, kutyák és emberek tűnnek el rejtélyes körülmények közepette, gyilkosságok borzolják a kedélyeket, és rémálmok kezdik gyötörni a lakosokat. Ezalatt az erdőben rejtélyes gombafajta jelenik meg. Két tinédzser korú fiú – Takács Kornél és Füzesi Dávid – szintén nekilátnak végére járni a történteknek, és a közeli hegyen bizarr rituálé szemtanúi lesznek.
Vajon mi áll a furcsa események hátterében? Miféle árnyak mozognak az éjszakában? A szereplők ezekre a kérdésekre keresik a választ, nem tudván, hogy amivel szembe kell nézniük, az a legvadabb képzeletüket is meghaladja!


Véleményem
5/5

Kirsch Ákos írótól nem az első, hogy olvastam, de bízok benne, hogy nem az utolsó lesz.
Igazi csemege misztikus,thriller,horror rajongóknak, izgalmas és igazán kellően hátborzongató volt számomra ez a történet. Épp az olvasás közben gondolkodtam el azon, hogy milyen lenne már, ha megfilmesítenék. Olyan filmszerűen hatottak egyes jelenetek. Egyszerre van meg benne a félelem és a rejtély, hogy mi is történt Sirokban. Sosem tudtam mi fog, történi a szereplőkkel, egyáltalán nem volt kiszámítható.

Történet szerint Halász Péter egy ügyet kapott, mely egy fickót kellett megkeresni, édesanyja kérésére. A történet előrehaladtával, még ő magam sem gondoltam, hogy mi lesz a végkifejlett. Mi fog történni Sirokban. Ez az a kötet volt számomra eddigi legjobb olvasmányom az idén. Annyira nem tudtam mi lesz később, ahogy csepegtette az infókat, egyik döbbenetből, a másikban csapódtam. Élveztem az olvasást, tetszett, hogy nem lett a számba téve a megoldás kulcsa, sőt, hanem belevonta az olvasót a titkok kutatásában.

„Nem történhet meg újra! Képtelenség!”

Rég olvastam ilyen jó borzongató történetet, szerintem Ákosnak ezzel a zsánerrel jobban járna, ha nem hagyja abba. Sőt! Szívesen olvasnék Halász Péter kalandjairól. El tudnám képzelni sorozatot ezzel a karakterrel. Úgy érzem, hogy hiába lett lezárva Sirok története, mintha egy újabb titkok lennének még.

„Nem engedhetem, hogy megijesszen valami, melyről még azt sem tudom, hogy valóság-e vagy sem!”

Nem beszélve, hogy miután az eltűnt fickót keresi Sirokban, megismerkedik egy nővel, Eszterrel, akinek igencsak közelebbi kapcsolatban került és rejtélyes dolgok történnek vele. Érdekes volt olvasni, hogy két történet független egymástól és mégis egységgé alkotva szórakoztatja az olvasót. Ezek után minden további túlzás nélkül, ajánlom minden kedves olvasónak ezt a kötetet. S már most beszerzem a következő könyvét Kolóniát. Mindenképpen el fogom azt is olvasni, és figyelemmel fogom kísérni az írót, mert nagyon érdekes történetei kerülhetnek napvilágra.

„Ha ezt előre tudom, akkor többet kérek László anyjától a megbízásért.”

Nagyon örülök, hogy nem egy külföldi helyszínt és külföldi nevet használt az írót. Mikor kezemben vettem ettől féltem nagyon, félreértés ne essék azokat is, szeretem, de szeretem, ha hazai terepen, hazai nevekkel van megírva egy ütős sztori. Ráadásul még azt is elérte nálam az író, Hogy utána is nézzek Siroknak. Csodálatos egy hely lehet. Ha lesz rá módom, elmegyek, és magammal viszem, majd a könyvet. Érdekes lesz végig menni a könyvben megírt helyekre.

Egy szó, mint száz, ezt a történet ajánlom azoknak, akik szeretik borzongást, rejtélyeket és kedvelik a misztikumot. Ez pont nektek való történet.

  
A könyvet itt tudjátok beszerezni: